Han Song Karbür Freze

Hansong şimdiyle yetinmeyerek müşterileriyle birlikte büyüyor !
1999 yılında kuruluşundan bu yana, "Tutku" ve "Vizyon" mottosuyla dünyanın en iyisi olmak için çok çalışıyoruz. Aynı zamanda, biz teknolojimizi devamlı geliştirmekle ve yurtdışı fuarlarına katılım sağlamakla marka bilinirliğini artırmak yoluyla dünyanın 60’tan çok ülkesine ihracat yapmaktayız.
Düşünüyoruz ki bu, teknoloji geliştirme ve kalite iyileştirme konusunda aralıksız güven duygusu ile bizi destekleyen birçok müşterilerimizin, yanı sıra bayi yöneticilerinin ve onların çalışanlarının gayretli emekleri sayesinde mümkün olmuştur. Biz şu anki zamanın koşullarından yetinmeyeceğimize, müşteri odaklı kalite yönetimi ve müşteri memnuniyeti için her zaman elimizden gelenin en iyisini yapacağımıza söz veriyoruz.
Küçük bir şirket olmamıza rağmen, her zaman gözü açık ve güçlü olacağız. Biz tüm üyelerin aitlik duygusunu hissedeceği bir şirket olmayı hedefliyoruz. Daima müşterilerle birlikte düşünüp keşfedebilmemiz; her zaman ve her yerde müşterilerle birlikte büyüyen ve gelişen “Hansong” olabilmemiz adına ilginizin ve desteğinizin devam etmesini umuyoruz.

Karbür frezeler hakkında bilinmesi gerekenler

Karbür freze, elmas freze veya parmak freze olarak bilinen bu araç demir, çelik, döküm, alüminyum, grafit veya demir dışı malzemelerin işlenmesi için üretilen bir araçtır. Değişken hammaddelerde kullanılan karbür frezeler tek ağızlı olabileceği gibi işlenecek malzemelerin ve operasyonların çeşitliliğine göre birden fazla ağızlı olabiliyor.
Alüminyum veya benzeri malzemelerin işlenmesinde 1 ağızlı, 2 ağızlı, 3 ağızlı karbür frezeler kullanılır. Alüminyum veya demir dışı malzemelerin işlenmesinde kullanılan parmak frezeler kaplamasız veya polisajlı ürünler tercih edilmesinin sebebi işlenilen hammadenin karbür frezeye yapışmamasını önlemek ve bu sayede karbür frezenin ömrünü uzatmak ve işlenilen malzemelerin yüzey kalitesini arttırmaktır.
Çelik veya döküm gibi ürünlerin karbür freze ile işlenmesinde genellikle 4 ağızlı ve kaplamalı karbür frezeler tercih edilir. Karbür frezedeki kaplama, frezenin ömrünü uzatmak ve karbür frezelerde olan aşınma ve oluşabilecek ısı direncine karşı daha dayanıklı olması ve yüzey hassasiyetini daha iyi olması için uygulanır.
Karbür frezeler kullanım alanına göre kaba, finiş ve ara kaba olmak üzere bir kaç uygulamada kullanılabilir. Kaba işlem yapılırken seçilen karbür freze helis açıları bu operasyona uygun olarak seçilmeli ve elmas frezenin helis derinlikleri göz önünde bulundurulmalıdır. Kaba uygulamada daha çok tok bir karbür freze tercih edilmelidir. Finiş operasyonunda ise genellikle çok ağızlı ve helis açıları daha sık olan karbür freze kullanmaya önem göstermeliyiz. Çok ağızlı ve sık helisli karbür frezeler genellikle duvar finişlerinde tercih edilir.
Kaba işleme dediğimiz zaman genellikle aklımıza chater karbür freze gelir. Bu freze ile kanal frezeleme olabileceği gibi yan duvarları da kaba bir şekilde yüksek paso ile çeliklerin işlenmesi kolaylaşır.
Karbür frezelerin kullanım alanlarından en önemli ve zor operasyonu paslanmaz çeliklerin işlenmesidir. Parmak freze ile paslanmaz işlemek için paslanmaza uygun bir karbür freze serisi kullanmalıyız.
Elmas parmak frezeler kullanılırken, işlenilen malzemeye göre hava, bor yağı veya kesme yağı kullanılabilir. Özellikle paslanmaz işlerken bor yağı veya kesme yağı tercih edilmelidir.

Hansong karbür frezeler hakkında

Hansong markası, çelik, paslanmaz ve demir dışı malzemelerin işlenmesi için çok çeşitli karbür frezeler üretmektedir. Açılı yüzeyler için küre karbür freze ve değişken operasyonlar için düz karbür frezeler ve köşe radüslü karbür frezeler üretmektedir.
Hansong firması özellikle kalıpçılık alanında kullanılan karbür frezelerde bol çeşit ve yüksek kaliteli ürünler üretmektedir.
Hansong karbür freze grubunda R PRO serisi 50HRC ile 70HRC arasındaki ısıl işlem görmüş yüksek sertliklerdeki çeliklerin işlenmesi için üretilmiştir. Mavi renkli Blue kaplama ile güçlendirilmiş.
H PRO serisi 40HRC ile 55 HRC arasındaki çeliklerin işlenmesi için üretilmiştir. Kızıl kaplı Tisin kaplama ile kaplatılmış. Takım çelikleri, kalıp çelikleri, ısıl işlem görmüş çelikler ve kendiliğinden sert çelikler için tasarlanmış bu karbür freze ile beklediğiniz yüzey hassasiyeti ve takım ömrüne doğru takım ile doğru yerde kullanma ile beklediğiniz sonucu görebilirsiniz.
A PRO serisi 20HRC ile 45HRC arasındaki genel çeliklerin işlenmesi için üretilmiştir. Tialn kaplama ile kaplanmış.
D PRO serisi Bakır(copper), grafit(graphite) ve seramik(ceramic) malzemelerin işlenmesi için tasarlanmıştır. DIA kaplama ile kaplanmış. Diamond kaplamalı olduğu için diamond karbür freze olarak da bilinir. Grafit işlemek normal seri veya sert seri karbür frezeler ile işlenmesi, bu karbür frezelerin ömrünü azaltır. Grafiti ve bakır işliyorsanız ve frezelerin ömrü kısa ise grafit frezeyi kullanmanız tavsiye edilir.
S PRO serisi ise paslanmaz ve titanyum işlemek için tasarlanmış bir karbür freze serisidir. Bu karbür paslanmaz frezeler ile işlenmesi zor paslanmaz malzemeler kolaylıkla işlenebilir. Ve stoklarımızda her çap paslanmaz karbür freze mevcuttur.
X PRO serisi 50HRC ye kadar olan genel çelikler ve döküm malzemeler için tasarlanmış ve yüksek kalitedeki bir karbür freze serisidir. AL-PRO serisi ise alüminyum ve demir dışı metaller için üretilmiş bir karbür freze serisidir.
Bunun dışında Hansong karbür freze grubunda A-PLUS serisi, ABS serisi, MİCRO GRAİN serisi ve DENTAL serisi karbür frezeler mevcuttur.
 • Düz karbür freze
 • Küre karbür freze
 • Dalma boyunlu karbür freze
 • Dalma boylu karbür freze
 • Mikro karbür freze
 • Kaba karbür freze
 • Küre karbür freze
 • Dalma boyunlu karbür freze
 • Dalma boylu karbür freze
 • Mikro karbür freze
 • Kaba karbür freze
 • Kabatalaş karbür freze
 • Paslanmaz karbür freze
 • Finiş karbür freze
 • Hansong karbür freze
 • Yüksek paso frezesi
 • Hızlı ilerlemeli freze
 • Kanal açma frezesi
 • Chatter free freze
 • Yüksek ilerlemeli karbür freze
 • Hansong Türkiye

Kalıp Teknik ve Hansong karbür freze işbirliği

Distributorü olduğumuz HANSONG karbür frezeler için Kalıp teknik kesici takımlardan HANSONG firmasının ürünlerini TÜRKİYE de pazarlama ve teknik destek için iletişime geçebilirsiniz. Hansong distribötör, Hansong İstanbul.