Ann Way Hassas Takım Tutucular

 

Hassas Takım Tutucular

   Takım tutucular; cnc freze ve universal freze makinalarında fener miline bağlanan ve kesici takımın bu tutucuya bağlanmasıyla iş parçasını işlemesine yarayan bir takımdır. hassas tutucular fener milinin çeşitliliğine göre değişkenlik gösterebilir. Bunlar Türkiye de yaygın olarak;
1-BT Serisi (BT30 - BT40 - BT50)
2-BBT SERİSİ(bu seri imalatçılar arasında birçok farklı isim ile anılabilmektedir. Örneğin:ABT- BBT-RBT-DABIL KONTAK-DGP serisi gibi.)
3-HSK SERİSİ(HSK40A*HSK50A*HSK63A *HSK100A)
4-SK SERİSİ ( SK40 ve SK50 )
5-CAT SERİSİ( CAT40 - CAT50 )
6-ISO SERİS( ISO30 - ISO40 - ISO50 )

   Hassas takım tutucular iş parçasının işlenmesinde büyük öneme sahiptir. İşlenecek malzeme, yapılacak operasyona göre tutucu seçmek çok önemlidir. Operasyonumuz kaba bir operasyon ise genellikle daha sağlam tutan bir rulmanlı tutucu, weldon tutucu veya alın kamalı bir tutucu seçmeliyken. Finiş operasyonlarda ise daha hassas yani ASK serisi, ADS serisi, AVC serisi veya ASR şirink(shrink) sistemi kullanmalıyız. Shrink sistemi çok mukavemetli takım tutucu olduğundan birçok kaba operasyonlarda da tercih edilir.

   İşlenecek yüzeyin kalitesi hassas tutucunun yanı sıra fener milinin salgısız olması da çok büyük öneme sahiptir. Salgılı bir şekilde dönen bir fener milinden hassas bir iş beklemek çok zordur. Takım aşınmaları ve kırılmaları salgılı bir tutucu ve salgılı fener milinde çokca görülen bir olaydır. Fener mili ve hassas takım tutucuların salgısız dönmesinin yanı sıra iş parçasının sağlıklı bir şekilde bağlanması gerekmektedir. Çünkü titreşime maruz kalan kesici takımlarda aşırı bir kırılma ve aşınma meydana gelir.

Ann Way Hassas Takım Tutucular

ANN WAY MACHİNE TOOLS CO LTD 1979 yılında kurulmuştur. Universal ve cnc takım tezgahları için kesici takımlar ve hassas takım tutucular üretmektedir.
Üretmekte olduğumuz başlıca ürünler arasında;
-Hassas tutucu ve frezeleme takımları
-Er tutucu ve pensler
-Freze tutucu sistemleri
-Anahtarsız mandrenli tutucular
-ER,OZ,SC pensler ve tutucular
-Baralama sistemleri
-BT tipi tutucular,HSK takım tutucular,BBT hassas tutucu,SK takım tutucular, DIN freze takım tutucular ,CAT takım tutucular.
ANN WAY markasının ASK, ADS, AVC ve ASG serisi ürünleri, yüksek hızlı ve yüksek hassasiyetli işleme taleplerini karşılar. ANN WAY, kendi üretim tesislerinde yıllar süren çalışmalar sonunda ISO9001 belgesini almaya hak kazanmıştır. Şirket içinde sürekli olarak Ar-Ge ekibi ile birlikte her zaman yeni ürünler ve var olan ürünler hakkında araştırma ve geliştirme için sürekli bir yarış içinde olmamız başarılı olmamızın en büyük sebeplerindendir. ANN WAY takım tutucular herzaman yeni ve yüksek kaliteli işleme takım tutucular üretmek için çok çalışmaktadır.

Kalıp teknik; ANN WAY markası ile tezgah Takımlandırma konusunda uzman ekibi ve uygun fiyatlar ile siz değerli müşterilerin beklentilerinizi karşılamaktadır. Ayrıca yeni almış veya alacağınız tezgahların takımlandırmasında özel fiyatlar ile kaliteli takım tutucular için iletişime geçebilirsiniz.
-BT30 TEZGAH TAKIMLANDIRMA
-BT40 TEZGAH TAKIMLANDIRMA
-BT50 TEZGAH TAKIMLANDIRMA
-BBT30 TEZGAH TAKIMLANDIRMA
-BBT40 TEZGAH TAKIMLANDIRMA
-BBT50 TEZGAH TAKIMLANDIRMA
-SK40 TEZGAH TAKIMLANDIRMA
-HSK TEZGAH TAKIMLANDIRMA

Kalıp Teknik Kesici Takımlar

İstanbul ili Başakşehir ilçesi İkitelli organize sanayi bölgesinde faaliyetini gösteren, universal freze, cnc freze ve torna tezgahlarında kullanılan kesici ve delici takımlar, hassas tutucu ve kaba tutucular,iş bağlama sistemleri,ölçü aletleri gibi ürünlerin pazarlanması ve teknik destek vermek amaçlı kurulmuş ve bu çizgide gün geçtikçe değişen sistem içinde teknolojiye yenik düşmemek için sürekli bir araştırma ve geliştirme içindedir.

  Kalıp Teknik olarak hizmet ettiğimiz başlıca alanlar; makine ve makine yedek parça imalatı, otomotiv ve yan sanayi,kalıpçılık sektörü,enerji sektörü,havacılık,savunma sanayi, gemicilik sanayi ve talaşlı imalat sektörü.

  Kalıp Teknik kesici takımlar; BOOYOUNG karbür freze ve ANN WAY hassas takım tutucuları TÜRKİYE ye ithal etmektedir.