Akko Freze ve Torna Takımları

Akko Makina Takım Hakkında Açıklama ve Özgeçmiş

   1986 yılında Abdullah KARAKUŞ tarafından kurulan AKKO Oto. Mak. Hırd. San. Tic. Ltd. Şti. olarak Tornalama Takımlarını, Diş ve Kanal Açma Takımlarını, Delik Delme Takımlarını, Frezeleme Takımlarını ve Özel Takımları üretmekteyiz. 90 m²’ lik bir torna atölyesinde Konya sanayisine merhaba demiştik. Şu an 8000 m²’ ye yakın bir alanda Türkiye, Japonya, Almanya, İsveç gibi ülkelerin ürettikleri son teknoloji tezgah ve ekipmanlarımızla yıllık 180.000 adet üretim kapasitemizle, standart 3000 çeşit takım üretimi yapmaktayız. Müşterilerimize “yok” satmamak için 100.000 adet civarında üretilmiş ürün stoklarımızda mevcuttur. Fabrikamıza, özel ürettirdiğimiz çelik hammedde girer ve bütün üretim süreci bünyemizde gerçekleşir. Çeliğin işlenmesinden tutunda ısıl işlemine, üzerindeki kaplamaya varıncaya kadar her türlü işlem bir entegre tesis olan AKKO’da gerçekleşir.
   Avrupa Ülkeleri, Asya Ülkeleri, Afrika, Güney Amerika Ülkeleri ve Orta Doğu Ülkeleri olmak üzere şimdilik 72 tane ülkeye mal sevkiyatına devam etmekteyiz. Global krize aldırış etmeden kısa, orta ve uzun vadeli yatırım planlarını gerçekleştirerek sektörün en iyisi olma yolunda ilerlemekteyiz. Kesici Takım sektöründe “Konuşulan Kalite” sloganıyla tercih edilen firma haline gelmekten onur duyuyoruz. Takımlarımızı kullanan firmaların tescillediği kalitemizi,         Türk Standartları Enstitüsü de tescilleyerek TS EN ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi Belgesini bize, vermeyi uygun bulmuştur.
   Kuruluşumuzdan bu yana müşteri odaklı bir organizasyon yapısına sahip olan firmamız, müşterileri ile arasındaki diyalogu daha da geliştirerek onlara, deneyimli ve yetenekli kadrosuyla teknik bilgi aktarımını devam ettirmekten kıvanç duyar. Talaşlı imalat yapan bütün firmalara hizmet etmek en büyük mutluluğumuzdur. Herşey, en iyiye ve en kaliteliye layık olan müşterilerimiz içindir.
-Abdullah KARAKUŞ(Genel Müdür)